POWŁOKA BLUECARE DO KOMPUTERA - HIT CZY KIT?

Wszędzie praktycznie możemy przeczytać o szkodliwym wpływie sztucznego światła niebieskiego, które niekorzystnie oddziaływuje na nasze zdrowie. Skąd wziął się ten pogląd? Praktycznie wszystko elektroniczne co nas otacza dostarcza nam sporą dawkę światła niebieskiego.

Niebieskie światło emitowane jest przez ekrany w naszych laptopach, smartfonach, tabletach, telewizorach, iWatchach, żarówkach energooszczędnych. Lepiej zadać pytanie co będące wytworem nowych technologii go nie emituje.

Najpierw wyjaśnijmy podstawę pojęcia zakresu światła widzialnego.

Jest to promienowanie elektromagnetyczne, na którą reaguje siatkówka oka człowieka w procesie widzenia. Człowiek jest w stanie odbierać zakres długości fal od 380 do 750 nm.

Niebieski zakres światła (380-500 nm) nazywamy inaczej światłem widzialnym o wysokiej energii (HEV). Charakteryzuje się ono wysokim oddziaływaniem na nasze oczy. Konsekwencją jest wysoka intensywność na jakiej "pracują nasze oczy". A dokładniej, wzmożona praca mięśni oczu, która w dłuższej perspektywie przekłada się na zmęczenie i suchość oczu wraz z występującymi bólami głowy.

Oczywiście dzięki temu zakresowi światła, które występuje naturalnie w przyrodzie zawdzięczamy nasz rytm dobowy. Poczucie tego kiedy mamy wstawać i kiedy po zachodzie słońca robimy się senni. Ale to właśnie w tym upatrujemy największego problemu.

Gdy do naturalnej dawki światła niebieskiego występującej w promieniach słonća, dokładamy kolejne porcje z wszelkich urządzeń elektrycznych to wtedy zaczynają pojawiać się problemy.

Gdy po zapadnięciu szybkiego jesienno-zimowym zmroku, kontynuujemy pracę przy komputerze, gdy odpisujemy na wiadomości za pomocą telefonu leżąc w łóżku przed snem.

"Jeszcze instagram, tylko odpisze i sprawdzę maila..."

Wtedy światło niebieskie wyrządza największe szkody, które mogą mieć fundamenty właśnie w zbyt wielkiej ekspozycji na światło niebieskie. W czym konkretnie?

Ekspozycja na jasne światło powoduje, że bodźiec, który dociera do mózgu jest dla niego następujący:

NIE MA CZASU NA ODPOCZYNEK, NADAL PRACUJEMY BO JEST DZIEŃ.

To oczywiście ogromny skrót myślowy, ale tak najłatwiej go zobrazować. Problemu upatrujemy w tym, że to światło ma wpływ na równowagę hormonalną, konkretnie wydzielanie melatoniny. A więc, gdy nasz mózg jest 15-20 godzin bodźcowany, ma to wpływ na regulację naszego cyklu dobowego. Z pozoru błahy problem niewysypiania się może rzutować na inne obszary zdrowia, o których nawet wcześniej nie przyszło nam pomyśleć.

Niestety w dzisiejszych czasach jesteśmy zmuszeni na zwiększoną ekspozycję tego zakresu światła, natomiast po to właśnie w okularach korekcyjnych możemy dla Państwa nałożyć powłokę BlueCare.

Odcina ona zakres świała niebieskiego, dzięki temu znacząco możemy ograniczyć negatywny wpływ niebieskiego świała na nasze zdrowie.

Powłoka ma niebieską poświatę, której nie widać, gdy nosimy nasze okulary. Jest ona robiona, tak aby nie musieli Państwo nosić okularów z czerwoną soczewką.

Transparentna lub lekko zażółcona powłoka spełnia taką samą funkcję, jak żółte lub czerwone okulary, które pojawiają się u wszelkiego rodzaju youtuberów lub znanych osób.


A więc jeśli zastanawiasz się czy powłoka blokująca światło niebieskie jest dla Ciebie to mamy nadzieje, że choć trochę po przeczytaniu tego artykułu naprowadziliśmy Cię na właściwe tory :)

Nasze rekomendacje